

GVB 559, Lijn 15, Strawinskylaan, 4 april 2004
Foto: Martijn Roos
Gemeentevervoerbedrijf Amsterdam - Serie 556-585
Serie: 556-585
Type: Gelede Bussen Lagevloer
Aantal: 30 Stuks
Fabrikant: Volvo - Berkhof,Heerenveen
Chassistype: Volvo B7LA
Motortype: Volvo D7C275 HS
Milieuclassificatie: EURO 2
Lengte: 18000 mm
Breedte: 2500 mm
Hoogte: 2950 - 3240 mm
Instaphoogte: 340 mm
Geknielde instaphoogte: 320/340 mm
(deur 1 resp. deur 2/3)
Wielbasis: 5300 / 2200 / 4540 mm
Vooroverbouw: 2700 mm
Achteroverbouw: 3460 mm
Gewicht leeg: 16180 kr
Vooras: Lagevloer frontas
Middenas: ZF-portaalas
Achteras: ZF-portaalas AV 132-80
Vering: Hydraulische telescopische schokbrekers,
2 voor, 4 midden en 4 achter
Remmen: Vollucht met ABS en ASR
Koppel: 1195 Nm
Motorvermogen: 202 kW(275 pk)
Versnellingsbak: Voith D 854.3
Verwarming/ventilatie: Automatische temperatuurregeling
Ledig gewicht: 16260 kg
Passagiersindeling: 47-83
Ter vervanging van een flinke vloot oudere gelede bussen uit 1987 werd in navolging van de standaarduitvoering van Berkhof van het type Jonckheer een gelede uitvoering ontwikkeld. De eerste bus, de 556, kwam al op 13-09-2000 naar het GVB en werd tijdens de parade van 100 jaar Gemeentetram in Amsterdam, op 16-09-2000, voor het eerst aan het publiek getoond met het parknummer 556 en was toen nog voorzien van groene handelaarskentekenplaten. Deze bus ging vervolgens nog meermaals naar Berkhof voor aanpassingen, waarna in het najaar de serieproductie begon.
In maart 2001 werden de eerste 6 bussen afgeleverd, waarmee het rijdend personeel instructie kreeg. De bussen waren voorzien van een volledige lage vloer, waarbij de motor links achterin de aanhanger was geplaatst. Verder had de serie uiteraard VeCom, digitale lijn- en richtingaanduidingen, grote verwarmde elektrische spiegels van het type "Hangoor". Aangezien dezelfde onderdelen gebruikt waren bij de bouw als bij de soortgenoten van 12 meter lengte, betekende dit een besparing op onderdelen, waardoor de bussen dus ook waren voorzien van een bult op de achterbak. De bult achterop had echter geen functie bij deze wagens. Voor het esthetische verhaal waren de wagens voorzien van geplakte grills op het front.
Op 21-05-2001 startte de inzet, waarbij het gros van de aanwezige wagens, de 556-578, die in mei werden afgeleverd, op lijn 15 kwamen te rijden en een tweetal wagens op lijn 18. In de loop van hun bestaan reden de bussen vanuit alle drie de garages hun diensten.
De bussen 578-585 waren uitgerust als telbus t.b.v. de BGM-passagierstellingen, d.m.v. in het plafond bij de deuren geplaatste ogen.
Begin 2003 werden de stuurkolom en de instrumentenconsole aangepast bij Berkhof nav. de aanpassingen bij de vervolgserie 445-469.
Eind februari 2003 liep de 559 bij een rangeermanoeuvre in Garage West forse schade aan de voorzijde op en ging daarvoor op 05-03-2003 voor herstel naar het schadeherstelbedrijf Castricum Trucks BV. in Winkel. Na herstel kwam de bus terug in dienst.
Begin juli 2005 werd de 581 binnengenomen in de HWR(Hoofdwerkplaats Railvoertuigen) in Diemen, waar de wagen, samen met een tramwagen, als proefkonijn werd gebruikt voor de toekomstige OV-Chipkaart. Hij werd bij de enkele voordeur van één en bij de dubbelde uitstapdeuren van twee kaartlezers voorzien, waarmee in deze tramwerkplaats druk werd getest. Eind september 2005 kwam hij hiermee in dienst. De ombouw zou begin 2007 van start gaan.
Vanaf maart 2006 werd de hele serie door Berkhof, in de oude Arriva-garage in Sneek, omgebouwd, waarbij alsnog een knielinrichting werd ingebouwd en tevens een rolstoelplek werd gecreëerd. Hiertoe werd binnenin een aantal stoelen aan de instapzijde tussen de voor- en middendeur verwijderd, een rolstoelplank bij de middendeur aangebracht, tevens werd aan de buitenzijde bij de middendeur een drukknop aangebracht. Via een herkeuring werd hierbij de zit-/staanplaatsindeling gewijzigd in 45/87 + 1 rolstoelplek.
Vanaf januari 2007 werd successievelijk het complete wagenpark voorzien van bedrading en chipkaartlezers ten bate van de uiteindelijk in 2009 ingevoerde OVChipkaart. Hiertoe werd bij de enkele voordeur één kaartlezer geplaatst en bij de dubbele uitstapdeuren 2 kaartlezers.
Bij een aanrijding verloor de 576 zijn opgeplakte nep-grille en leek sindsdien op zijn 12-meter broertjes.
Op 17-06-2008 vond in de avonduren op de kruising Bos en Lommerweg/Admiraal de Ruyterweg een forse aanrijding plaats tussen Combino-tram 2125/14-03 en gelede bus 577 van lijn 21. De voertuigen botsten frontaal op elkaar en liepen hierbij allebei zware kopschade op. Herstel vond plaats, waarna de wagen op
27-11-2008 weer terug in dienst kwam als 18-08. Bij het herstel verloor hij tevens zijn opgeplakte nep-grille op de kop.
In 2008/2009 werden de bussen 557, 558, 565-567, 569, 570, 574, 576, 577, 579 en 582 opnieuw geschilderd, waarbij de wagens hun stadswapen op de kop verloren en tevens werden voorzien van een kleiner type wagennummer, zoals ook in gebruik was op de nieuwe gelede Citaro-bussen, ook kregen de wagens het nieuwe GVB-logo aangebracht.
In 2009 werd de 560 voorzien van een oranje matrixlijnaanduiding aan de achterzijde. De 568 volgde in 2010.
In 2010 werd bus 581 opnieuw geschilderd, waarbij de wagen hun stadswapen op de kop verloor en tevens werd voorzien van een kleiner type wagennummer, zoals ook in gebruik was op de nieuwe gelede Citaro-bussen, eveneens kreeg de wagen het nieuwe GVB-logo aangebracht. De bus verloor hierbij tevens zijn opgeplakte nep-grille op de kop. Verder kreeg de 563 aan de achterkant het nieuwe type wagenparknummers aangebracht.
Deze Volvo-serie ging zijn hele leven gebukt onder veel defecten en daardoor hoge onderhoudskosten. In 2010 deed Mercedes een bod op de wagens om ze in te ruilen voor nieuwe Mercedes-geledes. Na enige tijd ging het GVB hierop in en loste de optie op 29 nieuwe geledes in, waarvoor in ruil deze serie van 30 wagens werd ingeruild, ruim voor de afloop van de afschrijvingstermijn van 12½ jaar. De gemeente Amsterdam betaalde vervolgens een klein beetje van het boekingverlies onder het mom van subsidie van schonere voertuigen. In december 2010 en januari 2011 werd de serie successievelijk buiten dienst gesteld ten gunste van de instroom van de nieuwe reeks 351-379(serieblad 144).
Op 27-12-2010 werden de eerste 7 wagens, de wagens 559, 562, 565, 567, 571, 573 en 575, ingeleverd bij EVOBus in Nijkerk, maar vooralsnog waren de wagens nog in eigendom van het GVB. In de eerste helft van januari 2011 werden wederom een 14-tal bussen, de wagens 560, 561, 563, 564, 566, 568, 569, 570, 572, 574, 576, 577, 579 en 580 naar Nijkerk overgebracht, zodat er toen nog slechts 9 bussen voor de dienst beschikbaar waren, de wagens 556, 557, 558, 578 en 581-585, die in de tweede helft van januari naar Nijkerk vertrokken. Het GVB zou volgens afspraak de bussen schadevrij inleveren, maar dit bleek bij een 16-tal wagens niet het geval te zijn, zodat deze bussen terug moesten naar Amsterdam voor de noodzakelijke opknapbeurt zoals was overeengekomen in een contract met EVOBus. De resterende 14 bussen werden op 24-01-2011 overgeschreven naar EVOBus.
De overige 16 wagens werden vervolgens vanuit Nijkerk weer in etappen teruggestuurd naar het GVB voor een opknapbeurt en konden toen alsnog officieel naar EVOBus worden overgeschreven.
De bussen gingen grotendeels pal na afvoer weer kort terug naar GVB, omdat de keuringstermijn van meerdere wagens op vervallen stond en dit tegen de afspraken was van de verkoopdeal met EVOBus. Bij bus 562 en 564 raakten bij het wegrijden bij EvoBus de versnelling en carter beschadigd, zodat deze bussen gebruikt werden als plukbus voor de 15 wagens voor Liotuwen, zoals boven in de tekst al vermeld, en uiteindelijk werden afgevoerd naar de sloper.
De andere 28 bussen werden dus zoals eerder en in de overzichtlijst op deze pagina ook vermeld dus geëxporteerd.
Van 22 april t/m 8 mei 2011 werden door EVOBus een tiental wagens aan de RET in Rotterdam verhuurd voor de dienst op een tijdelijke pendelbuslijn vanwege werkzaamheden aan de baan bij de RET-tak van Randstad Rail tussen Berkel en Rotterdam.
De 10 bussen reden in de ochtendspits op 10 diensten, in de middagspits op 9 diensten en op de overige uren en in het weekeinde op 5 diensten van de tijdelijke pendelbuslijn F tussen Berkel Westpolder via Rotterdam Blijdorp naar Rotterdam Centraal Station, waarbij de halte voor de bus was gesitueerd op het Weena. Tevens waren 4 streekbussen van Hermes- en BBA-origine gehuurd bij Womy voor de dienst op een pendelbuslijn G tussen Berkel Westpolder en Rotterdam Melanchtonweg.
De ex-GVB-bussen waren grotendeels al ontdaan van nummers en emblemen en waren voor de dienst voorzien van grote plakkaten op de filmkast. De 573, 582 en 560(alleen linksvoor) waren nog voorzien van de originele parknummers. De overige wagens waren voorzien van zwarte wagennummers op het ruit naast de instapdeur. De 10 bussen, die hiervoor werden gebruikt betroffen de gelede bussen 556, 558, 560, 563, 572, 573, 575, 577, 579 en 582(bij de RET in dienst met dezelfde parknummers). Erg veel geluk had men niet met de wagens. Al op de eerste dag raakte de 563 zeer ernstig defect, waarbij het draaimechanisme van de geleding dienst weigerde. Deze bus werd opgeslagen aan de garage Sluisjesdijk en kwam niet meer terug in dienst. Ook de 582 raakte defect, maar kon na een kleine week toch nog terugkeren in de dienst.
De bussen reden uit vanuit de garage Kleiweg en werden gereden door ingehuurde buschauffeurs van uitzendbureau Consolid. Menige bus liep overigens tijdens de dienst schade op en verloor daarbij delen van hun bumpers door de vaak krappe bogen op de tijdelijk ingelegde busroute.
Vanaf mei 2011 werden meerdere bussen inmiddels geëxporteerd naar het Oostblok. Acht bussen kwamen terecht in Warszawa in Polen, waar ze op de luchthaven Chopin platformdiensten gingen verrichten. Ze reden daar met de Letse kentekens. De 559 werd officieel al per 27-01-2011 geëxporteerd. In totaal waren 15 bussen verkocht aan de firma BGS voor platformdiensten op de luchthaven in Vilnius, Litouwen, die dus een achttal wagens tijdelijk uitleende aan de luchthaven in het Poolse Warszawa. De bussen reden in de kleuren van BGS en hadden parknummers vanaf B22 oplopend. Deels in 2011 en deels pas eind 2012 gingen de wagens alnog naar Vilnius voor het verrichten van platformdiensten op de luchthaven in de Lithuaanse hoofdstad. Daar werden deze wagens aangevuld met de aanschaf van nogmaals 7 bussen die rechtstreeks in najaar 2011(4 stuks)en najaar 2012(3 stuks) geëxporteerd werden naar de firma BGS in Vilnius. Deze 15 exemplaren werden bij EVOBus van een aircoinstallatie in het passagiersdeel voorzien. Deze airco leverde een hoop problemen op omdat het elektrische systeem nauwelijks/moeizaam in de benodigde stroom kon voorzien. Dit leverde veel defecten op, waarvoor als oplossing de 562 en 564 werden geplukt om aan reserveonderdelen, zoals dymano's, voor de revisie te geraken.
Vanaf september 2013 werden deze 15 bussen tijdelijk verhuurd aan het plaatselijke stadsbusbedrijf UAB „VVT“, autobusu parkas, waar de bussen dienst deden op Expresslijnen en tevens op enkele regulier buslijnen.
Dit betrof resp. de bussen 557, 559, 561, 565-571, 576, 577, 580, 583 en 584 die onder de VVT-nummers 184, 266, 168, 167, 284, 179, 171, 178, 170, 176, 279, 169, 283, 282 resp. 177 in dienst kwamen bij VVT. De 167-171, 176-179, 184, 266 kwam in september 2013 naar de VVT. In november 2013 volgden de andere 4 bussen, de 279, 282-284.
In juni 2014 gingen de bussen weer terug naar de luchthaven voor platformdiensten, m.u.v. de 169 die al in april 2014 terugging naar de luchthaven.
Vanaf november 2014 werden de 170, 177, 178, 266 en 283(parknummers van VVT) wederom verhuurd aan VVT met dezelfde parknummers als het jaar ervoor.
In december 2014 gevolgd door de 176 en 279, in januari 2015 de 184 en in februari 2015 de 167 en 168. De 184, de ex-557, kreeg overigens in april 2015 een nieuw kenteken: HRG 199. Op 17-06-2016 brandde de achterbak van de 168, ex-561, uit, waarmee deze bus terzijde werd gesteld en in augustus 2016 werd afgevoerd.
Op 9 maart 2018 kwam een grote serie nieuwe bussen in dienst bij het
stadsbedrijf van Vilnius, hetgeen het einde van de inzet van de
gehuurde GVB-ers betekende en de wagens gingen daarmee weer terug
naar het vliegveld. Op 7 juni 2018 werden in ieder geval de ex-565,
566, 567 en 583 waargenomen als platformbussen op het vliegveld in
Vilnius. De voormalige 557, 559, 569, 570, 576, 580 en 584 werden in
maart 2018 afgevoerd.
Op 28-10-2011 werden de 558 en 560 verkocht aan de Duitse firma Klein Wiele in Bocholt, Duitsland. Dit bedrijf was een zusterbedrijf van het Nederlandse Gelderesch Reizen in Groenlo. De bussen werden gebruikt voor discovervoer van en naar de Bill's Bar in Markelo op zaterdagavonden. Daarnaast werden de bussen gebruikt voor versterkingsritten in het Duitse OV en bij treinvervangend vervoer. De officiële overschrijving vond pas plaats op 23-01-2012. Tot die datum stonden de bussen nog in Nederland geregistreerd, maar waren al onderweg met hun nieuwe Duitse kentekenplaten. De bussen werden gebruikt voor scholierenvervoer(op een gegeven moment reed één van de wagens een vaste schoolrit in de reguliere lijndienst. Het faillissement van Gelderesch Reizen in het Nederlandse Groenlo, dat tevens inmiddels eigenaar was van Klein Wiele op 17 oktober 2019 betekende tevens het einde van deze wagens, die vermoedelijk naar een sloperij zijn gegaan.
In 2012 werden de bussen 556, 563, 572-575, 578, 579, 581, 582 en 585 verkocht naar een handelaar in Hongarije voor verkoop hier. Uiteindelijk kon geen koper worden gevonden en werden de bussen op 7 april 2014 verkocht aan de BVG in Berlin, Duitsland, waar de bussen met de nummer 4089 t/m 4099(niet op nummervolgorde) vanaf 10-05-2014 in dienst kwamen en werden ingezet in het vervangend vervoer op vervallen tram- en metrotrajecten tijdens werkzaamheden aan die railtrajecten. De bussen werden aangeschaft, samen met een aantal Citaro-bussen van Stuttgart, en zouden 2 jaar in dienst blijven. Midden 2016 gingen de bussen in etappen buiten dienst. De 4095, ex-556, werd uiteindelijk doorverkocht aan de firma Atlantsberg Bus Jens Belitz in Atlantsberg en rijdt met het nieuwe kenteken MOL-MB 595 in het treinvervangende vervoer voor de S-Bahn Berlin. Ook de 4096, ex-572, kwam naar dat bedrijf als reservebus en kreeg kenteken MOL-V 409. Tevens ging de 4093, ex-575, als derde wagen in 2017 naar dit bedrijf en kreeg daar het kenteken SRB-MB 600.
| Afgiftedatum | In Dienst | Indeling | ||||||||||||
| Busnr. | Kentekenbewijs | Aflevering | als lesbus | In Dienst | Op Dienst | Kenteken | Chassisnummer | Zit/Staanplaatsen | Gewicht | Ordernummer | Laatste inzet | Op Dienst | Afvoerdatum | Afvoer naar |
| 556 | 22-11-2000 | 13-09-2000 | 10-03-2001 | 21-05-2001 | 18-14 | BJ-SB-35 | YV3R7C816YA000285 | 47/83 | 16260 kg | 1059-01 | 12-01-2011 | 19-01 | 24-01-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(12-03-2012 geëxporteerd naar handelaar Exproteam Kft in Kerepes, Hongarije(kenteken MSG-828), 07-04-2014 doorverkocht naar de BVG in Berlin, Duitsland met parknummer 4095 en kenteken B-V 4095, begin 2017 doorverkocht naar Atlantsberg) |
| 557 | 13-12-2000 | 19-02-2001 | 10-03-2001 | 22-05-2001 | 15-16 | BJ-SV-98 | YV3R7C8121A000516 | 47/83 | 16260 kg | 1061-01 | 20-01-2011 | 15-11 | 03-02-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(29-04-2011 geëxporteerd naar de firma BGS op Vliegveld Vilnius in Litouwen en tijdelijk in dienst in Polen als plaformbus op Vliegveld Chopin in Warszawa met Lets kenteken EOA 196 en parknummer 25, later BGS/B/25; per april 2015 kenteken HRG 199) |
| 558 | 13-12-2000 | 06-03-2001 | 12-03-2001 | 31-05-2001 | 18-12 | BJ-SX-02 | YV3R7C8141A000517 | 47/83 | 16260 kg | 1061-02 | 12-01-2011 | 19-07 | 24-01-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(28-10-2011 geëxporteerd naar de firma Klein Wiele in Bocholt, Duitsland met kenteken BOR-GR 519 en parknummer 519) |
| 559 | 11-01-2001 | 07-03-2001 | 12-03-2001 | 21-05-2001 | 15-04 | BJ-TX-80 | YV3R7C8161A000518 | 47/83 | 16260 kg | 1061-03 | 22-12-2010 | 21-06 | 27-01-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(18-04-2011 geëxporteerd naar de firma BGS op Vliegveld Vilnius in Litouwen en tijdelijk in dienst in Polen als plaformbus op Vliegveld Chopin in Warszawa met Lets kenteken FHO 574 en parknr. 22, later BGS/B/22) |
| 560 | 17-01-2001 | 07-03-2001 | 14-03-2001 | 21-05-2001 | 15-08 (vervanger) | BJ-TX-82 | YV3R7C8141A000520 | 47/83 | 16260 kg | 1061-04 | 22-12-2010 | 15-02 | 28-01-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(28-10-2011 geëxporteerd naar de firma Klein Wiele in Bocholt, Duitsland met kenteken BOR-GR 518 en parknummer 518) |
| 561 | 17-01-2001 | 09-03-2001 | 14-03-2001 | 22-05-2001 | 18-12 | BJ-TX-83 | YV3R7C8161A000521 | 47/83 | 16260 kg | 1061-05 | 31-12-2010 | 15-07 | 16-02-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(05-10-2012 geëxporteerd naar firma BGS op Vliegveld Vilnius in Litouwen met kenteken GES 631) |
| 562 | 17-01-2001 | 20-05-2001 | ------ | 21-05-2001 | 15-19 | BJ-TX-84 | YV3R7C8181A000522 | 47/83 | 16260 kg | 1061-06 | 23-12-2010 | 33-12 | 08-02-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(20-12-2011 verkocht aan AP Trading in Joure tbv. sloop) |
| 563 | 17-01-2001 | 18-04-2001 | ------ | 25-05-2001 | 15-06 | BJ-TX-86 | YV3R7C8121A000533 | 47/83 | 16260 kg | 1061-07 | 28-12-2010 | 15-15 | 27-01-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(12-03-2012 geëxporteerd naar handelaar Exproteam Kft in Kerepes, Hongarije(kenteken MSG-829), 07-04-2014 doorverkocht naar de BVG in Berlin, Duitsland met parknummer 4091 en kenteken B-V 4091) |
| 564 | 23-02-2001 | 18-04-2001 | ------ | 21-05-2001 | 15-08 | BJ-TX-87 | YV3R7C8141A000534 | 47/83 | 16260 kg | 1061-08 | 29-12-2010 | 22-03 | 08-02-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(20-12-2011 verkocht aan AP Trading in Joure tbv. sloop) |
| 565 | 23-03-2001 | 19-04-2001 | ------ | 21-05-2001 | 18-16 | BJ-TX-88 | YV3R7C8161A000535 | 47/83 | 16260 kg | 1061-09 | 18-12-2010 | 22-05 | 24-01-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(02-08-2012 geëxporteerd naar firma BGS op Vliegveld Vilnius in Litouwen met kenteken GEH 342) |
| 566 | 23-02-2001 | 20-04-2001 | ------ | 21-05-2001 | 15-03 | BJ-TZ-03 | YV3R7C8181A000536 | 47/83 | 16260 kg | 1061-10 | 28-12-2010 | 15-07 | 03-02-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(03-06-2011 geëxporteerd naar de firma BGS op Vliegveld Vilnius in Litouwen en tijdelijk in dienst in Polen als plaformbus op Vliegveld Chopin in Warszawa met Lets kenteken EON 824 en parknr. 2?, later BGS/B/2?) |
| 567 | 23-02-2001 | 20-05-2001 | ------ | 21-05-2001 | 15-21 | BJ-TZ-04 | YV3R7C8171A000544 | 47/83 | 16260 kg | 1061-11 | 23-12-2010 | 37-12 | 27-01-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(27-05-2011 geëxporteerd naar de firma BGS op Vliegveld Vilnius in Litouwen en tijdelijk in dienst in Polen als plaformbus op Vliegveld Chopin in Warszawa met Lets kenteken EON 229 en parknr. 27, later BGS/B/27) |
| 568 | 23-02-2001 | 26-04-2001 | ------ | 22-05-2001 | 15-07 | BJ-TZ-05 | YV3R7C8191A000545 | 47/83 | 16260 kg | 1061-12 | 29-12-2010 | 22-06 | 27-01-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(27-05-2011 geëxporteerd naar de firma BGS op Vliegveld Vilnius in Litouwen en tijdelijk in dienst in Polen als plaformbus op Vliegveld Chopin in Warszawa met Lets kenteken EON 227 en parknr. 26, later BGS/B/26) |
| 569 | 23-02-2001 | 04-05-2001 | ------ | 21-05-2001 | 15-18 | BJ-TZ-06 | YV3R7C8101A000546 | 47/83 | 16260 kg | 1061-13 | 21-12-2010 | 33-12 | 03-02-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(19-10-2012 geëxporteerd naar firma BGS op Vliegveld Vilnius in Litouwen met kenteken GHS 526) |
| 570 | 23-03-2001 | 07-05-2001 | ------ | 22-05-2001 | 15-04 | BJ-TZ-07 | YV3R7C8121A000547 | 47/83 | 16260 kg | 1061-14 | 03-01-2011 | 19-05 | 03-02-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(04-11-2011 geëxporteerd naar firma BGS op Vliegveld Vilnius in Litouwen met kenteken FRK 235) |
| 571 | 23-03-2001 | 07-05-2001 | ------ | 21-05-2001 | 15-13 | BJ-TZ-08 | YV3R7C8141A000548 | 47/83 | 16260 kg | 1061-15 | 20-12-2010 | 18-08 | 24-01-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(03-06-2011 geëxporteerd naar de firma BGS op Vliegveld Vilnius in Litouwen en tijdelijk in dienst in Polen als plaformbus op Vliegveld Chopin in Warszawa met Lets kenteken EON 822 en parknr. 2?, later BGS/B/2?) |
| 572 | 23-03-2001 | 20-05-2001 | ------ | 21-05-2001 | 15-12 | BJ-TZ-09 | YV3R7C8181A000567 | 47/83 | 16260 kg | 1061-16 | 04-01-2011 | 15-02 | 03-02-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(17-01-2012 geëxporteerd naar handelaar Exproteam Kft in Kerepes, Hongarije(kenteken MSG-827), 07-04-2014 doorverkocht naar de BVG in Berlin, Duitsland met parknummer 4096 en kenteken B-V 4096, 2017 doorverkocht naar Atlantsberg) |
| 573 | 23-03-2001 | 20-05-2001 | ------ | 21-05-2001 | 15-10 | BJ-TZ-10 | YV3R7C81X1A000568 | 47/83 | 16260 kg | 1061-17 | 20-12-2010 | 19-05 | 16-02-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(17-01-2012 geëxporteerd naar handelaar Exproteam Kft in Kerepes, Hongarije(kenteken MSG-824), 07-04-2014 doorverkocht naar de BVG in Berlin, Duitsland met parknummer 4099 en kenteken B-V 4099) |
| 574 | 18-04-2001 | 20-05-2001 | ------ | 21-05-2001 | 15-17 | BJ-TZ-11 | YV3R7C8181A000570 | 47/83 | 16260 kg | 1061-18 | 05-01-2011 | 21- .. | 24-01-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(17-01-2012 geëxporteerd naar handelaar Exproteam Kft in Kerepes, Hongarije(kenteken MSG-826), 07-04-2014 doorverkocht naar de BVG in Berlin, Duitsland met parknummer 4097 en kenteken B-V 4097) |
| 575 | 11-01-2001 | 20-05-2001 | ------ | 21-05-2001 | 15-01 | BJ-TZ-12 | YV3R7C8151A000591 | 47/83 | 16260 kg | 1061-19 | 15-12-2010 | 21-09 | 03-02-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(17-01-2012 geëxporteerd naar handelaar Exproteam Kft in Kerepes, Hongarije(kenteken MSG-822), 07-04-2014 doorverkocht naar de BVG in Berlin, Duitsland met parknummer 4093 en kenteken B-V 4093, 2017 doorverkocht naar Atlandsberg) |
| 576 | 18-04-2001 | 07-05-2001 | ------ | 22-05-2001 | 15-12 | BJ-TZ-13 | YV3R7C8171A000592 | 47/83 | 16260 kg | 1061-20 | 05-01-2011 | 15-10 | 24-01-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(30-09-2011 geëxporteerd naar firma BGS op Vliegveld Vilnius in Litouwen met kenteken FON 682) |
| 577 | 11-01-2001 | 20-05-2001 | ------ | 21-05-2001 | 15-06 | BJ-TX-89 | YV3R7C8191A000593 | 47/83 | 16260 kg | 1061-21 | 04-01-2011 | 15- .. | 16-02-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(04-11-2011 geëxporteerd naar firma BGS op Vliegveld Vilnius in Litouwen met kenteken FRK 232) |
| 578 | 08-05-2001 | 20-05-2001 | ------ | 21-05-2001 | 15-14 | BJ-TX-90 | YV3R7C8141A000601 | 47/83 | 16260 kg | 1062-01 | 14-01-2011 | 245-07/18-07 | 24-01-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(12-03-2012 geëxporteerd naar handelaar Exproteam Kft in Kerepes, Hongarije(kenteken MSG-821), 07-04-2014 doorverkocht naar de BVG in Berlin, Duitsland met parknummer 4092 en kenteken B-V 4092) |
| 579 | 08-05-2001 | 29-05-2001 | ------ | 31-05-2001 | 15-04 | BJ-TX-91 | YV3R7C8161A000602 | 47/83 | 16260 kg | 1062-02 | 06-01-2011 | 18-08 | 24-01-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(12-03-2012 geëxporteerd naar handelaar Exproteam Kft in Kerepes, Hongarije(kenteken MSG-823), 07-04-2014 doorverkocht naar de BVG in Berlin, Duitsland met parknummer 4094 en kenteken B-V 4094) |
| 580 | 08-05-2001 | 11-06-2001 | ------ | 12-06-2001 | 15-01 | BJ-TX-92 | YV3R7C8181A000603 | 47/83 | 16260 kg | 1062-03 | 06-01-2011 | 15-09 | 24-01-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(18-04-2011 geëxporteerd naar de firma BGS op Vliegveld Vilnius in Litouwen en tijdelijk in dienst in Polen als plaformbus op Vliegveld Chopin in Warszawa met Lets kenteken FHO 576 en parknr. 23, later BGS/B/23) |
| 581 | 08-05-2001 | 14-06-2001 | ------ | 15-06-2001 | 15-14 | BJ-TX-93 | YV3R7C8191A000612 | 47/83 | 16260 kg | 1062-04 | 10-01-2011 | 15-17 | 24-01-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(17-01-2012 geëxporteerd naar handelaar Exproteam Kft in Kerepes, Hongarije(kenteken MRA-343), 07-04-2014 doorverkocht naar de BVG in Berlin, Duitsland met parknummer 4098 en kenteken B-V 4098) |
| 582 | 08-05-2001 | 21-06-2001 | ------ | 20-07-2001 | 15-07 | BJ-TX-97 | YV3R7C8101A000613 | 47/83 | 16260 kg | 1062-05 | 07-01-2011 | 21- .. | 24-01-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(12-03-2012 geëxporteerd naar handelaar Exproteam Kft in Kerepes, Hongarije(kenteken MSG-825), 07-04-2014 doorverkocht naar de BVG in Berlin, Duitsland met parknummer 4089 en kenteken B-V 4089) |
| 583 | 08-05-2001 | 29-06-2001 | ------ | 04-07-2001 | 15-04 | BJ-TX-98 | YV3R7C8121A000614 | 47/83 | 16260 kg | 1062-06 | 11-01-2011 | 21-02 | 24-01-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(22-04-2011 geëxporteerd naar de firma BGS op Vliegveld Vilnius in Litouwen en tijdelijk in dienst in Polen als plaformbus op Vliegveld Chopin in Warszawa met Lets kenteken FHO 573 en parknr. 24, later BGS/B/24) |
| 584 | 08-05-2001 | 05-07-2001 | ------ | 10-07-2001 | 15-04 | BJ-TX-99 | YV3R7C8191A000626 | 47/83 | 16260 kg | 1062-07 | 10-01-2011 | 19-05 | 24-01-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(30-09-2011 geëxporteerd naar firma BGS op Vliegveld Vilnius in Litouwen met kenteken FON 681) |
| 585 | 08-05-2001 | 07-08-2001 | ------ | 16-08-2001 | 18-01 | BJ-TZ-02 | YV3R7C8101A000627 | 47/83 | 16260 kg | 1062-08 | 19-01-2011 | 18-04 | 24-01-2011 | EVOBus, Nijkerk tbv. export/doorverkoop(12-03-2012 geëxporteerd naar handelaar Exproteam Kft in Kerepes, Hongarije(kenteken MSG-831), 07-04-2014 doorverkocht naar de BVG in Berlin, Duitsland met parknummer 4090 en kenteken B-V 4090) |


